Wszystko co powinieneś wiedzieć o naszych sofach

Jak zamówić sofę?

Zamówienia krok po kroku:

1. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego, aby omówić szczegóły zamówienia (podaj nazwę sofy, wymiary modułów, wybraną tkaninę).

2. Po zatwierdzeniu zamówienia oraz ceny wystawimy fakturę proformę z danymi do przelewu. Wymagana jest zaliczka w wysokości 50%. Pozostała kwota jest płatna przed wysyłką mebla.

3. Po otrzymaniu zaliczki przystępujemy do realizacji zamówienia.

4. Na kilka dni przed dostawą skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin dostawy oraz poprosimy o uregulowanie pozostałej należności. Pamiętaj, w przypadku rezygnacji z opcji wniesienia mebla prosimy o zorganizowanie osoby do pomocy.

Czy otrzymam bezpłatne próbki?

Wysyłamy do 10 darmowych próbek tkanin. W tym celu prześlij nam nazwy i numery wybranych kolorów.

jaki jest czas realizacji zamówienia?

Standardowy czas realizacji wynosi 6-8 tyg. W niektórych sytuacjach zamówienie może zostać zrealizowane szybciej.

Czy mogę anulować zamówienie?

Zamówienie można anulować w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki, a zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przez nas informacji o anulacji. W celu anulowania zamówienia prosimy o kontakt z nami.

W jaki sposób określić stronę narożnika?

Aby precyzyjnie określić stronę narożnika, należy stać przodem do niego.

Zasady użytkowania mebli

Powierzenie montażu mebli wykwalifikowanym specjalistom pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą wystąpić podczas samodzielnych prób montażu lub działań wykonywanych przez osoby bez odpowiedniego doświadczenia. Prawidłowy montaż w dużej mierze zależy od znajomości technologii wykonania mebli oraz zastosowanych rozwiązań technicznych. Wszelkie samodzielne przeróbki czy modyfikacje mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń mebli, które w takim przypadku nie będą objęte gwarancją.

  1. Meble tapicerowane powinny być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.
  2. Przy rozpakowywaniu mebli należy unikać używania ostrych narzędzi, aby nie uszkodzić obicia.
  3. Po transporcie mogą pojawić się nieregularne fałdy lub zagniecenia na tapicerce. Efekt ten zniknie w ciągu kilku dni po rozpakowaniu.
  4. Podczas przenoszenia mebli nie należy chwytać za obicie ani luźne elementy (np. poduszki), ponieważ może to prowadzić do trwałych odkształceń.
  5. Meble tapicerowane nie powinny być ustawiane w bliskiej odległości od źródeł ciepła, takich jak grzejniki, kuchenki czy piece.
  6. Meble należy chronić przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 65%.
  7. W przypadku elementów funkcyjnych wymagane jest odpowiednie wypoziomowanie mebli.
Jak czyścić sofy?

Plamy to zmora każdej sofy. Nie jednokrotnie w trakcie użytkowania pojawiają się na naszych meblach i dopiero wtedy zastanawiamy się jak je usunąć. Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju plamy i materiału, aby dobrać odpowiednie preparaty do ich usunięcia.

Wskazówki do usuwania plam:

  1. Usuwaj plamy natychmiast po ich powstaniu.
  2. Na mokre plamy nałóż papierowy ręcznik aby wchłonął ciecz, a następnie wilgotną ściereczka z mikrofibry przetrzyj plamę. Pozostaw do wyschnięcia.
  3. Do plam tłustych, użyj bibuły, a potem wilgotnej gąbki. Czyść letnią wodą i środkiem do prania ręcznego.
  4. Zaschnięte plamy usuń tępym narzędziem i postępuj jak w punkcie 3.
  5. Nie rozciągaj ani nie szarp tkaniny.
  6. Rozpuszczalnik nanieś na ściereczkę lub najpierw na niewielką część tapicerki.
  7. Usuń resztki odplamiacza czystą ściereczką, a potem użyj miękkiej szczotki.
  8. Nie siadaj na meblu, póki nie wyschnie.
  9. Po wyschnięciu, odkurz mebel na najniższej mocy.
Czy pokrowce są zdejmowane?

W Licotti wierzymy, że każdy mebel powinien być nie tylko piękny, ale i praktyczny, dlatego nasze sofy zostały zaprojektowane z myślą o łatwej pielęgnacji i użytkowaniu. Dzięki zdejmowanym pokrowcom w poduszkach oparciowych możesz zadbać o czystość swojego mebla, a jednocześnie cieszyć się wyjątkowym stylem i komfortem, który oferujemy. Nasze tkaniny są starannie dobrane, aby sprostać wymaganiom codziennego użytkowania, a ich szeroka gama kolorystyczna pozwala na stworzenie unikalnego wnętrza. Zapraszamy do odkrywania pełni możliwości, jakie dają nasze sofy, tworzone z pasją dla Twojego komfortu i satysfakcji.

Wszystko o dostawie

Dbając o komfort naszych Klientów sofy dostarczamy dedykowanym transportem. Usługa obejmuje zarówno wniesienie oraz montaż mebla we wskazanym miejscu.

Kilka dni przed dostawą nasz dział obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą, w celu ustalenia dokładnej daty oraz godziny dostawy. Jeśli w podanym terminie nie będzie możliwości odbioru znajdziemy kolejny dostępny termin.

Podejmujemy dwie próby dostawy mebla. Jeśli nie będziesz w stanie podjąć sofy w wyznaczonym terminie, możesz u nas wykupić usługę magazynowania w cenie 300 zł brutto, za każde rozpoczęte 30 dni, za jedną sztukę mebla.

Dostawa oraz montaż mebli na terenie Polski są darmowe.  W pozostałych krajach cena może różnić się w zależności od dostępności.

Wszystko o gwarancji i reklamacji

Nasze meble objęte są 24-miesieczną gwarancją.

Ze względu na fakt, iż każda sofa wykonywana jest pod indywidualne zamówienie nie ma możliwości zwrotu towaru.

Sprzedawca ma obowiązek dostarczenia Towaru wolnego od wad i ponosi odpowiedzialność za wady Towaru.

Wada fizyczna oznacza niezgodność Towaru z Umową sprzedaży.

Reklamację z tytułu rękojmi za wady (niezgodności Towaru z Umową Sprzedaży) można składać na piśmie lub drogą mailową na adres Sprzedawcy.

Aby przyspieszyć rozpatrzenie reklamacji, prosimy o podanie w zgłoszeniu reklamacyjnym: roszczenia, krótkiego opisu przyczyny reklamacji oraz danych kontaktowych Klienta. Zaleca się również dołączenie dowodu zakupu Towaru (np. faktury). Jeśli zgłoszenie nie będzie zawierało niezbędnych informacji, Sprzedawca skontaktuje się z Klientem w celu ich uzyskania.

W przypadku wady Towaru, Klient może:

– złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny lub odstąpieniu od umowy, chyba że Sprzedawca niezwłocznie wymieni wadliwy Towar na wolny od wad lub usunie wadę. Obniżona cena powinna być proporcjonalna do różnicy wartości między Towarem wadliwym a bez wady. Klient nie ma prawa odstąpienia od umowy, jeśli wada jest nieistotna;

– żądać wymiany Towaru na wolny od wad lub usunięcia wady. Sprzedawca zobowiązany jest do wymiany Towaru lub usunięcia wady w rozsądnym czasie, bez nadmiernych niedogodności dla Klienta, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu cywilnego.

Jeżeli Klientem jest Konsument, może wybrać, zamiast proponowanego przez Sprzedawcę sposobu usunięcia wady, żądanie wymiany Towaru na wolny od wad lub usunięcia wady, chyba że taki sposób naprawy byłby niemożliwy lub wiązałby się z nadmiernymi kosztami w porównaniu do propozycji Sprzedawcy. Przy ocenie nadmiernych kosztów bierze się pod uwagę wartość Towaru wolnego od wad, rodzaj wady oraz niedogodności, jakie inny sposób zaspokojenia może wywołać dla Konsumenta.

Klient składający reklamację powinien dostarczyć wadliwy Towar, najlepiej z dopiskiem „reklamacja”.

Konsument zostanie poinformowany o rozpatrzeniu reklamacji i sposobie jej załatwienia w terminie 14 dni.

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za niezgodność Towaru z umową tylko wtedy, gdy wada zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od wydania Towaru Konsumentowi. Konsument traci prawo do zgłoszenia niezgodności, jeśli nie zawiadomi Sprzedawcy o wadzie w ciągu dwunastu miesięcy od jej wykrycia. Zawiadomienie przed upływem tego terminu jest wystarczające do zachowania terminu.

W sprzedaży między przedsiębiorcami, kupujący (Klient niebędący Konsumentem) traci prawa z tytułu rękojmi, jeśli nie sprawdził Towaru w odpowiednim czasie i sposób oraz nie zawiadomił Sprzedawcy o wadzie niezwłocznie po jej odkryciu.

Gwarancja nie obejmuje:

  1. uszkodzeń mebla wynikających z jego niewłaściwego użytkowania, niezgodnego z instrukcją obsługi, w tym także błędów przy instalacji i konserwacji;
  2. uszkodzeń mebla powstałych w wyniku używania go w sposób, do którego nie jest przeznaczony;
  3. uszkodzeń spowodowanych błędami podczas instalacji, w tym instalacji wykonanej przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji;
  4. uszkodzeń, które wynikły z używania niewłaściwych materiałów eksploatacyjnych;
  5. czynności konserwacyjnych, które nie zostały określone w instrukcji obsługi;
  6. uszkodzeń spowodowanych naprawami dokonanymi przez osoby nieupoważnione, niezwiązane z Punktem Serwisowym;
  7. przeróbek lub zmian konstrukcyjnych mebla przeprowadzonych przez osoby inne niż Punkt Serwisowy;
  8. uszkodzeń wynikłych z działania czynników zewnętrznych, takich jak wyładowania atmosferyczne, nieprawidłowa praca sieci elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej lub energetycznej;
  9. uszkodzeń powstałych podczas transportu mebla do Punktu Serwisowego, spowodowanych niewłaściwym zabezpieczeniem w trakcie dostawy.